Wyjazdy sportowe dla dorosłych i firm

Aktualności

Wyjazdy z jogą
Data utworzenia: 2016-12-09 16:16:53

Odpoczywaj aktywnie! Połącz przyjemne z pożytecznym.

Wyjazd połączony ze sportem może stać się początkiem nowego, zdrowszego stylu życia oraz doskonałą drogą do odkrycia samego siebie.

 

Większość z nas kojarzy wyjazdy wakacyjne z błogim lenistwem, jednak nie wszyscy chcą spędzić ten czas leżąc na plaży. Bieganie, pływanie, fitness czy joga zamiast tradycyjnego leniuchowania na piasku w czasie wakacji to coraz popularniejszy na świecie trend, który również  wkroczył do Polski. Na naszym rynku pojawia się coraz więcej ofert wyjazdowych, które proponują aktywny wypoczynek  połączony z uprawianiem ulubionej dyscypliny.

Coraz częściej spotykamy osoby, które prowadzą zdrowy i aktywny tryb życia. W plan każdego dnia włączają uprawianie ulubionej dyscypliny sportu,  praktykowanie jogi czy relaksacji.  Regularne treningi stają się dla nich nieodłącznym elementem życia, dlatego nawet w czasie urlopu trudno jest im zrezygnować z ćwiczeń.

Warto pójść w ślady takich aktywnych osób i podążać za tym zdrowym trendem. Planując wakacje można rozważyć opcję aktywnego wyjazdu, gdyż urlop połączony ze sportem to możliwość  zintensyfikowania treningów, skupienia się na technice i diecie oraz idealna okazja do pracy nad sobą. Obecne na rynku oferty wyjazdów połączone z aktywnym wypoczynkiem mogą być realizowane indywidualnie jak również grupowo z nauczycielem lub trenerem. Te drugie cieszą się ogromną popularnością, ponieważ poza wzmożoną praktyką ćwiczeń, budują i integrują grupę, między innymi poprzez unikalną możliwość wzajemnego motywowania  oraz dzielenia się doświadczeniami.  Uczestnikami opiekuje się wykwalifikowany trener lub nauczyciel, który układa programy ćwiczeń oraz mobilizuje do działania. W zależności na jakiego rodzaju wyjazd się decydujemy w  harmonogramie znajdują się zróżnicowane zajęcia od rana  do wieczora. Warto również wspomnieć o coraz popularniejszej nowej formie wyjazdowej czyli o Familly Camp’ach. Są to programy dedykowane  przede wszystkim rodzinom. Oprócz wypoczynku i wspólnej zabawy mają również na celu zbudowanie oraz wzmocnienie relacji między bliskimi. Poza treningiem wybranej aktywności możemy relaksować swoje ciało korzystając z odprężających masaży w spa,  brać udział w wyprawach umożliwiających poznanie rejonu i kultury danego miejsca oraz poznawać specjały lokalnej  kuchni. Wybierając oferty wyjazdów w bardziej egzotyczne miejsca  wypoczynek staje się jeszcze bardziej atrakcyjny i inspirujący. Kierunki takie jak Tajlandia czy Indie to raj dla miłośników natury i osób poszukujących wewnętrznego spokoju, a połączone dodatkowo z praktyką jogi i medytacji zresetują umysł i w pełni zrelaksują ciało. Ośrodki w których możemy praktykować jogę oferują szeroką gamę zabiegów mających na celu osiągnięcie równowagi ciała i ducha. Są to idealne miejsca gdzie możemy zgłębić tajniki ajurwedy oraz przejść pełne oczyszczanie. W tym kontekście warto wspomnieć o niezwykłym miejscu -  Absolute Yoga Group, największym w Tajlandii centrum jogowym. Jego misją jest trwałe zaszczepienie zdrowego stylu życia, dlatego między innymi propagowana jest polityka braku papierosów i alkoholu na terenie resortu.

Wybierając idealne miejsce na praktykę jogi najlepiej skorzystać z pomocy firm, które znają ośrodki jogowe na świecie i specjalizują się w przygotowaniu  kompleksowej oferty spełniającej oczekiwania zainteresowanych osób.

 Aktywne wyjazdy spowodowały, że podróżowanie stało się doskonałym  sposobem  spędzenia wolnego czasu, poznawania i odkrywania nowych światów, kultur i smaków, a co najważniejsze - możliwością doskonalenia swoich sportowych umiejętności.

Taki wyjazd może stać się początkiem nowego, zdrowszego stylu życia oraz odkryciem samego siebie.

 

Artykuł ukazał się na portalu joga-joga.pl

 

Powrót do aktualności
Cofnij
Opublikowane na stronach internetowych www.travelandaction.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.